Akü Fiyatları, Çeşitleri ve Markaları (2023)

Akü, elektrik enerjisini kimyasal enerjiye dönüştürebilen, oldukça önemli bir cihazdır. Bu ürünler pek çok farklı alanda kullanılabildiği için sıklıkla tercih edilir. Özellikle otomobillerin önemli parçalarından bir tanesi olan akü, araçların farklı işlevlerinin herhangi bir aksaklık yaşanmadan yerine getirilmesini sağlar. Piyasada herkesin beklentilerini ve ihtiyaçlarını karşılayabilecek olan birbirinden farklı akü markaları bulunur. Öte yandan bu çeşitlilik, bu cihaz hakkında bilgi sahibi olmayan bireylerin kafalarının karışmasına neden olabilir. Siz de farklı akü tiplerinin özelliklerini öğrenerek kendinize uygun olan ürünü oldukça kolay bir biçimde keşfedebilirsiniz.

Akü Özellikleri Nelerdir?

Akü Fiyatları, Çeşitleri ve Markaları (1)

Akü, mevcut elektrik enerjisini potansiyel kimyasal enerji olarak depolayan en önemli sistemlerin başında gelir. Bu sayede araçların elektrik enerji ihtiyaçlarını hızlıca karşılamalarını sağlar. Ayrıca enerjiyi, enerji depolama aracına aktarım yapan mekanizma olarak da adlandırılır. Akü sistemleri en basit haliyle otomobilin kullanacağı elektrik enerjisinin üretilmesini sağlar. Akünün asıl amacı; çalıştırma, aydınlatma ve ateşleme sistemleri ile birlikte araç motorunun harekete geçirilmesidir. Teknolojinin gelişmesiyle akü sektöründe de büyük gelişmeler olmuştur. Günümüzde özellikle otomotiv sektöründeki gelişmeler ile birlikte üretilen aküler, elektrik enerjisini kimyasal enerji olarak depolayabilir hale gelmiş ve ihtiyaç olması halinde de bu enerjiyi kullanılabilir düzeye yükseltilmiştir.

Aynı zamanda en son teknolojiyle üretilen aküler sayesinde, geleneksel bakım gerektiren şarjların ve deşarj değişimleri sırasında yaşanan yıpranmaların önüne geçilir. Yeni üretilen akülerin sahip olduğu AGM teknolojisi ile de start-stop akü işlemleri sayesinde yüksek performans sağlanır. Bu teknoloji kullanılarak imal edilen cihazlara AGM aküsü de denir. Akülerin sahip olduğu çalışma sistemleri ve süreçleri birbirlerini tetikleyen kademeleri kapsar. Çalışma kademelerine bakıldığında; öncelikle başlangıç sistemi aydınlatmayı, aydınlatma ateşlemeyi, ateşleme de çalıştırmayı harekete geçirerek motorun çalışması sağlanır. Motorun çalışmasından sonra ise alternatör denilen araç ile elektrik verilmesine yardımcı olunur. Daha sonra ise akünün çalışma işlemi tamamlanmış olur.

Akü özellikleri, incelendiğinde ise her araç için farklı dizayn edilen akülerin daha opsiyonlu olması ve bunlara dikkat edilerek uygun araç özelliklerine göre ideal akünün alınması mümkündür. Hususi araçlar için seçilmesi gereken akü tipi 12V 60 Ah Starter Akü tipi, sık kullanılan ticari araçlar için 12V 60 Ah Ağır Hizmet Aküleri, otobüs, kamyon gibi ağır vasıtalar için 255 Ah’e kadar aküler ve start-stop özellikli araçlar için start stop akü kullanılması uygun olacaktır. Bunlara ek olarak 12 volt 10, 20 amper aküler de bulunabilir. Bunlar, 12 volt küçük akü olarak adlandırılır. Bu ürünlerin beklentilerinize cevap verebileceğini düşünmüyorsanız 12 volt 105 amper akü modellerini de inceleyebilirsiniz. İhtiyaçlarınıza ve araç modelinize uygun aküyü Trendyol’da kolayca bulabilirsiniz.

(Video) Akü Fiyatları ve Bütün İnce Ayrıntılar

Akü araçların çalışmasında hayati derecede önem arz eder. Bu yüzdendir ki araçlar için uygun olan amper derecesindeki akünün seçilip kullanılması da oldukça önemlidir. Araçların sağlıklı çalışabilmesi için doğru akım değerinde bir akü ile çalıştırılmaları oldukça önemlidir. Akü amper dereceleri ve akü ölçüleri; 60 amper akü, 75 amper akü, 90 amper akü, 100 amper akü ve 105 amper akü olarak sınıflandırılır. Ayrıca bu sınıflandırmaya 80, 120, 150, 200, 55, 135, 180 ve 225 amper aküler de dâhil edilir. 40, 45, 225, 115, 130, 250 ve 185 amper akü modellerini de kullanım alışkanlıklarınızı dikkate alarak tercih edebilirsiniz. 50 Amper akü, saatte 50 amper ve maksimum 420 amper harcayan araçlar tarafından kullanılır. 50 amperlik akü bu tip araçlar için ideal bir akü çeşididir. 50 saatlik akü kapasitesi ve 420 amperlik marş gücüne sahip olan araçlar için de oldukça ideal bir tercihtir.

Araçlar için kullanılma oranı fazla olan bir diğer akü gücü ise 72 amper akü çeşididir. 72 amper gücündeki aküler saatten 72 amper gücünde elektrik miktarı üretir bu yüzden bu aküye 72 amper gücü akü denilir. Kişiler için fazla tercih edilmesinin sebebi ise, pek çok araç için uygun olmasının yanında az enerji harcayarak, fazla üretim yapmasıdır. Bu akü çeşidi örneğin bir saatte 8 amper güç harcayan bir oto teybini 9 saat süreyle kesintisiz bir şekilde çalıştırabilir.

Aracınız marş motoruna ve ihtiyacı olan güç kapasitesine bağlı olarak akü tercihinde bulunabilirsiniz. Değişim öncesi satın alacağınız akünün özelliklerini belirlemede sorun yaşıyorsanız bir servisten yardım alabilir ya da otomobilinizin hali hazırda kullandığı aküyü göz önünde bulundurarak tercih yapabilirsiniz. Trendyol internet sayfasında aracınıza en uygun akü çeşidini bularak uygun fiyatlara temin etmeniz mümkündür. Trendyol, akü test cihazı, akü izolatörü, akü takviye cihazı gibi aracın şarj edilmesini kolaylaştırıcı ürünleri tüm özellikleri ile internet sitesinde kaliteye göre sıralar ve bu cihazların kolay bir şekilde teminine imkan sağlar.

Akü Çeşitleri Nelerdir?

Akü Fiyatları, Çeşitleri ve Markaları (2)

Günümüz şartlarında hemen hemen bütün motorlu taşıtlarda akü kullanılır. Akünün üretiminde kullanılan ve aynı zamanda da içindeki ana maddesi olan kurşun ve sülfürik asitler, bu akülerin kurşun asit aküler olarak da isimlendirilmesini sağlar. Akü modelleri ise akünün kullanım alanlarına göre belirlenir. Bunlar otomotiv aküler, stasyoner aküler, traksiyoner aküler olarak gruplara ayrılır. Bu aküler sahip oldukları kullanım verimlilikleri ve gösterdikleri performanslar açısından değişiklik gösterir.

Aküler arasında sık tercih edilen ve kullanılan akü olarak kurşun-asitli aküler gösterilebilir. Kurşun asitli akü aynı zamanda sulu akü ve kuru akü olarak da gruplandırılır. Kuru akü denilince akla ilk gelen akü çeşidi jel akü olur. Sıvı ve kuru aküler arasında kullanılan ve kişiler tarafından sıklıkla tercih edilen akü çeşidinin sulu akü olduğunu söylemek mümkündür. Traksiyoner akü ve stasyonel akü de sıvı akülerin çeşitleri arasındadır. Sıvı akülerin kuru akülere kıyasla fazla tercih edildiği görülür. Tercih edilmesinin sebepleri arasında ise bir numarayı güvenilir bir yapısının olması alır. Diğer yandan bu tip aküler çok büyük enerji tasarrufu da sağlarlar. Watt başına sundukları maliyet çok makul derecededir. Sıvı aküler, EFB aküler olarak da bilinir. Hem az enerji harcayan hem de büyük güç vermesi sebebiyle de diğer akülerden ayrılır. Bundan ötürü otomobil, golf arabaları, forklift, yat ve diğer kesintisiz güç kaynakları gibi alanlarda uygun maliyet sağlar.

Bunun yanı sıra akü fiyatları arasında karşılaştırma yapıldığında bu akülerin daha uygun fiyatlı olması bu ürünün en fazla tercih edilmesini sağlayan özelliktir. Kurşun asit bataryalarını şarj etmek çok kolaydır. Fakat şarj edilirken mutlaka doğru voltaja dikkat edilmesi gerekir. Bu akü çeşidinin pillerinin ömrü orta derecedir fakat diğer tüm şarjı piller arasında uzun süre dayanması açısından farklılık gösterir. Start-stop akü sıklıkla kullanılan diğer akü çeşitlerinden biridir. Sahip olduğu teknolojisiyle otomobillerde ihtiyaç olmadığında motor çalışmasını durdurur ve yoğun trafiklerde, kırmızı ışık yandığında motor durduğundan dolayı yakıt tasarrufunu maksimum seviyeye çıkarır. Diğer bir yandan bu aküye sahip olan araçlar sahip olduğu özellikler sayesinde aracın ihtiyacı olan enerjiyi aktif hale getirmek için görev yapar. Yüksek şarj alma ve yüksek ömre sahip olması da tercih edilme sebeplerini bir hayli yukarı doğru çeker.

(Video) Akü Seçimini Doğru Yapıyor muyuz?

Aküler, kullanım alanlarına göre de çeşitlenir. Bir aracın farklı işlevleri yerine getirmesini sağlayan araba aküsü, bu duruma örnek olarak gösterilebilir. Bu ürünün bir diğer adı ise oto aküsüdür. Öte yandan bu cihazın hangi taşıtta kullanılacağı da büyük bir önem arz eder. Kamyon ve karavan aküsü, tıpkı jeneratör ve güneş enerjisi aküsü gibi büyük akü modellerinin arasında yer alır. Elektrikli araba ve bisiklet, elektrikli motor, çocuk arabası, akülü sandalye ve scooter aküsü ise aynı terazi aküleri gibi küçük akü sınıfına dâhil olan cihazlardır. Bunların yanı sıra deniz, nehir ve göl gibi yerlerde kullanılan taşıtlar için tercih edilebilecek olan ayrı bir akü vardır. Bu cihazın adı ise Marin aküdür.

Söz konusu cihazların şarj özellikleri de göz önünde bulundurulması gereken unsurların arasında yer alır. Şarj edilebilir akü modelleri, farklı fonksiyonları sayesinde sıklıkla tercih edilir. Bunlar, genellikle lityum akü olarak bilinen ancak asıl adı lityum iyon akü olan cihazlardır. İhtiyaç duyduğunuz durumlarda kullanabileceğiniz takviye aküsü ile birlikte taşınabilir prizli aküleri de tercih edebilirsiniz. İçinde elektrik depolayan UPS aküsü de gerçekleştirdiğiniz işlemlerin yarım kalmasını engeller. Yedek akü olarak sınıflandırılan bu ürünler, hayatınızı kolaylaştırır.

Akü Şarj Edilirken Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

Akü Fiyatları, Çeşitleri ve Markaları (3)

Aküler belli bir zaman kullanıldığı zaman enerjisini boşaltır. Enerjinin boşaldığını araca binip marşa basıldığında aracın geç çalışmasından ve bu yaşanan durumun sık sık ortaya çıkmasından anlayabilirsiniz. Akü enerjisinin bittiğinin diğer bir göstergesi ise aracın kontağının çevrildiği sırada aracın göstergelerinin çalışmaması ve gösterge ışıklarının yanmamasıdır. Akünün bittiğini anlamanın en basit yolu ise kornanın çalışıp çalışmadığının kontrol edilmesidir. Akü ölçüm cihazı ile de akünün ne durumda olduğu kolay bir şekilde anlaşılabilir.

Akü bittiğinde aracın tekrar sağlıklı bir şekilde çalışabilmesi için akünün şarj edilmesi gerekir. Akülerin şarj süreleri 8 ile 24 arasında amper güçlerine göre farklılık gösterir. Akünün doğru bir şekilde şarj edilmesi de oldukça önemlidir. Normal olarak aküler, sahip olunan bir akü şarj cihazı ile kolaylıkla şarj edilebilir. Akü şarj aleti ile akünün normal şartlarda maksimum şarj olma süresi 24 saattir. Aracın yolda hareket halinde iken şarjının bitmesi durumları da olası durumlardan biridir. Böyle durumlarda ise farklı bir araçtan takviye alarak şarj etme işleminin gerçekleşmesi mümkün olacaktır. Akü takviye cihazı bu gibi durumlarda işleri kolaylaştıracaktır. Akü takviye cihazına akü ara kablosu bağlanır. Daha sonra bu kabloyu takviye edilecek araç ile aküsü boş olan araç yan yana gelecek şekilde birbirine bağlanır. Takviye kablosunun kırmızı renkli olana her iki aküde bulunmuş olan + kutbuna doğru bağlanır. Daha sonra bulunan siyah kabloda bulunan maşaları da – kutuplarına doğru bağlanır. Araç çalıştırıldığında yavaş yavaş akü dolmaya başlayacaktır.

Yalnız dikkat edilmesi gereken bir husus da akü takviyesi alınan aracın çalışmıyor olması durumudur. Eğer takviye alan araç çalışır durumdayken akü takviyesi yapılırsa takviye sağlayan aracın da aküsünün bitmesine neden olur. İki aracı birbirine bağlamadan da akü takviyesi yapmak mümkün değildir. Bu yüzden gerekli ekipmanlara sahip olmak bu bağlamda oldukça önemli bir konudur. Bunun yanı sıra gerekli olan uygun bir Akü izolatörü aracının temin edilmesi gerekir. Bu izolatör ile araçların birbirine bağlanmadan sadece tek bir alternatörden şarj etmek mümkündür. Akü dolum işleminin başarıyla gerçekleştiği anlamak için ise akü test cihazı kullanmak doğru olur. Bu cihaz ile akünün doğru bir şekilde şarj olup olmadığı test edilerek, olası bir hata, arıza oluşmuş ise ekranındaki uyarı göstergeleri ile kişiler haberdar edilir. Aynı zamanda cihaz sadece şarjın bittiği durumlarda değil aynı zamanda aküdeki değerleri ölçmek için kullanılır. Normal zamanlarda bu cihaz aküdeki bir arızayı fark ederse, akü hata tespit etme fonksiyonu ile hemen haber verir. Böylelikle olası kötü ve beklenmedik durumların önüne geçilir.

Akülerde Volt Değeri Nasıl Olmalıdır?

Akü Fiyatları, Çeşitleri ve Markaları (4)

Akülerin genel olarak kabul edilen voltaj değeri minimum 12.6 volt değerinde olmalıdır. Akü voltajının 12,4 ve bunun altında olması bu akünün araç için kullanımının doğru olmadığının da göstergesidir. Bunun sebebi ise aküde başlayan sülfatlaşma reaksiyonudur. Bu akünün yüzde 75 ve altında dolu olduğunu gösterir. Böyle durumlarda akünün araca montaj edilmesi akünün ömrünü kısaltır ve araca da ciddi anlamlarda zarar verir. Bu amper ölçümleri için 10 ml amperlik hassasiyete sahip persampermetreler kullanılmalıdır. 12 voltuk sistemlerde değer 20 ile 30 amper olarak hesaplanmalı, 24 voltluk sistemlerde ise bu değer mutlaka 60 ila 80 amper arasında bir değer almalıdır.

Akülerde volt akünün 2 kutbu arasındaki elektriksel gerilim olarak tanımlanabilir. Akü özellikleri incelenirken volt değerleri de oldukça önem kazanır. Bunun sebebi ise daha kolay şarj edilebilir olması ve şarjının daha çok dayanıklı olmasından kaynaklanır. Genelde araçlarda kullanılan ve üretilen aküler 12 volt akü değeri olarak kullanılır. (6 hücre*2Volt). Bunun yanı sıra 6 volt akü (3 hücre*2 volt) ve 2 volt tek hücre olarak üretilen aküler de bulunur iken, yüksek amperli/saatli özelliklere sahip akülerde mevcut bulunur. Bunların kullanım alanları ise daha çok küçük araçlardan ziyade büyük ve ticari teknelerdir. Teknelerin yapısına göre de bu volt değerleri değişir. Küçük ve orta boy teknelerin kullanmış olduğu elektrik sistemleri 12 voltluk akü akımına sahip akülerdir.

Daha büyük ve ticari teknelerin kullanmış oldukları akünün akımları ise 12 V akü* 2adet/ 6V akü*4 adet veya 2 Volt*12 adet akünün peş peşe seri olarak bağlanması sonucundan meydana gelen 24 Volt akü sistemli akülerdir. Aynı zamanda araçlarda sıklıkla kullanılan şarj edilebilir şarjlı akünün de ideal volt seviyesi 12 Volt olarak saptanmıştır. Akülerin araca montaj öncesinde kontrol edilmesi gereken önemli durumlarından biri de bu voltaj kriterlerinin doğru olup olmadığıdır. Doğru akım, 12 voltu akü inverter sayesinde 230 volt altarnatik akıma çevirir. Eğer voltaj kriterleri doğru değilse aracınız zarar görecektir. Bu yüzden bu durumun dikkat edilmesi gereken öncelikli durumlardan birisi olduğu unutulmamalıdır.

(Video) EN UCUZ AKÜ ÇEŞİTLERİ

Uzun Süreli Kullanım Sağlamak İçin Akü Bakımı Nasıl Yapılır?

Akü Fiyatları, Çeşitleri ve Markaları (5)

Akülerin verimli ve uzun şekilde çalışması, fonksiyonlarını yerine getirebilmesi için bakımının belirli aralıklarla düzenli ve uygun şekilde yapılması gerekir. Bu bakımlara dikkat edilmediği takdirde aracın performansı azalarak yolda kalınması olası olacaktır. Bakımın serviste yapılmasının mümkün olduğu gibi kişiler kendileri de bu bakımı gerçekleştirebilirler. Öncelikle yapılması gereken akü kutup başlarının temizliğidir. Akü kutup başları oksitlendiğinde akım olmayacağı için elektrik aksamı gerçekleşir otomobilin gücü düşer ve ses sistemleri zarar görür. Akülerdeki oksitlenmeyi önlemek için alınacak en önemli önlem ise akü kutup başlarının gresle temizlenmesidir. Akü bakımında hassas noktalardan biri de akünün metallerden uzak kalmak zorunda olmasıdır. Metal ile akünün temasları halinde kısa devre oluşmasını sebebiyet verilebilir. Bu yüzden akünün mutlaka metal olan nesnelerden uzak durması gerekir.

(Video) 72 Amper Akü Fiyatları 2022 Bosch Çelik Eas Hugel İnci Mutlu Varta

Su seviyesinin kontrolü ise akünün bakımında önem kazanan bir diğer noktalardan biridir. Akü suyu akünün içerisinde yer alan asit olarak bilinir. Bu su akünün doğru bir şekilde çalışmasını sağladığı için bakımının da belirli aralıklarla yapılması şarttır. Yalnız burada dikkat edilmesi gereken bir nokta da su değişimi yapılırken mutlaka eldiven kullanılmasıdır. Eldiven kullanımı gerçekleştirilmez ise akü suyu kişilerin elini yakabilir. Eğer akü suyunun doğru şekilde değiştirilmesi bilinmiyorsa mutlaka bir uzman tarafından bunun yapılması sağlıklı olacaktır. Jel akülerin içinde bulunan akü jeli kontrolü de sıklıkla yapılmalıdır. Akü sabitleme aparatı ağır vasıtalı araçlar için önem taşımakta ve bu aparatın gevşemesi halinde araçlar sarsıntı ve performans kaybı yaşayabilir. Bu yüzden bu apart da sıklıkla kontrol edilmelidir.

Akülerde yer alan elektrolikit seviyelerinin daima ölçülmesi ve içinde yer alan suyun her zaman maksimum ve minimum değerler arasında sabitlenmesi gerekir. Elektrolit seviyesinin düşük olduğu durumlarda saf su eklenmesi yapılır. Bu su eklenirken maksimum çizgisinin altında olması gerekir çünkü su aşırı doldurulduğu zaman içindeki sıvı taşabilir ve araç içindeki kablo ve bağlantılara zarar verebilir. Voltaj değerinin kontrolü akünün bakımı için önemli bir diğer noktadır. Kapalı sistem bir akünün voltaj değerinin 12.4 altına düştüğünde akünün şarj edilmesi gerekir.

Son olarak akü bakımında aküyü muhafaza etmek için akü kılıfı temin etmek önemli bir unsurdur. Akülerin daha korunaklı olmasını sağlayan ve onları dış etkenlere karşı ciddi bir şekilde koruyan akü kılıfları, pek çok farklı modeldeki aküler için uygun fiyatlı olarak satılmaktadır. Akünün korunaklı bir şekilde muhafaza olması için Trendyol sitemizi kontrol ederek akünüze uygun, kaliteli ve uzun yıllar kullanabileceğiniz bir kılıf alabilirsiniz. Bu sayede hem akünüzün korunmasına yardımcı olabilir hem de fazla para ödemeden en uygun ve kolay yoldan akü kılıflarınıza ulaşabilirsiniz.

Trendyol’da Akü Fiyatları Nasıldır?

Akü Fiyatları, Çeşitleri ve Markaları (6)

Akü fiyatları kullanılan aküye, dayanıklılık gücüne, kalitesine ve aracın sınıfına göre farklılık gösterebilir. Akünün boyutu, güç kapasitesi, kullanım süreleri ve uyumlu olduğu araçlara göre fiyatlar değişiklik gösterir. Fazla güç kullanılan araç ve ağır vasıtalarda ihtiyaç duyulan enerji doğrultusunda akü seçimi oldukça önemlidir. Akülerin farklı amper ve voltaj değerleri fiyatlarda belirleyici bir unsurdur. Aynı zamanda akü fiyatlarının şekillenmesinde akü markaları da büyük rol oynar. Günümüzde sıklıkla tercih edilen markalar sağlamış oldukları olanaklarla kullanıcısını rahat erdiren markalardır. Pek çok farklı akü markalarına, fiyatlarına, özelliklerine ve aküde kullanılacak ek ürünlere Trendyol sayfasından kolaylıkla ulaşabilirsiniz.

Bunun yanı sıra listede yer alan birçok akü markasını özelliklerine ve fiyatlarına göre karşılaştırabilir aranız ve bütçeniz için en uygun aküyü kolaylıkla alabilirsiniz. Akü fiyatları, modellerine ve kullanım alanlarına göre değişmekte olup farklı firmalar tarafından kullanıcılara ulaştırılır. Dilerseniz akü montajı ve şarjı için gerekli ekipmanları da Trendyol üzerinden temin edebilirsiniz. Alacağınız akü konusunda detaylı bilgi almak ve diğer kullanıcıların fikirlerini öğrenmek için ürün yorumlarını inceleyebilirsiniz. Bu sayede kolayca doğru tercihi yapabilir, aracınızla güvenli ve konforlu seyahatlerin keyfini çıkarabilirsiniz. Trendyol kullanıcılarının birden fazla ürünü aynı anda görerek rahat bir fiyat karşılaştırması yapmasına olanak sağlar. Yüzlerce farklı modelde, onlarca farklı firma tarafından satılan aküleri rahatlıkla kıyaslayabilir sizler de kendinize en uygun aküyü en kolay yoldan bulabilirsiniz.

Videos

1. 5 Akü Markasına CCA Testi Yaptık! Sizce Hangisi Kazanır?
(MotopiXel Tv)
2. AKÜ ALIRKEN NELERE DİKKAT ETMELİYİZ? AKÜ Ah ve CCA SAE EN DEĞERİ NEDİR? AKÜ ŞARJ VOLTAJI KAÇ OLMALI?
(Taner Aydın)
3. ŞOK'ta İNANILMAZ FİYATA SATILAN AKÜYÜ ALDIK aracımıza taktık | ARAÇ AKÜ DEĞİŞİMİ NASIL YAPILIR
(Aktivite Avcısı)
4. solar akü batarya çeşitleri fiyatları . solar battery types and prices (english subtitled)
(Technicall_TR)
5. Varta Akü Üretim Tarihi Sorgulama-Karatgüç.com
(Otomobil Cerrahı)
6. en iyi oto akü hangisi - en iyi oto akü markası - araba aküsü bakımı nasıl yapılır
(otomacera)
Top Articles
Latest Posts
Article information

Author: The Hon. Margery Christiansen

Last Updated: 03/02/2023

Views: 5956

Rating: 5 / 5 (50 voted)

Reviews: 81% of readers found this page helpful

Author information

Name: The Hon. Margery Christiansen

Birthday: 2000-07-07

Address: 5050 Breitenberg Knoll, New Robert, MI 45409

Phone: +2556892639372

Job: Investor Mining Engineer

Hobby: Sketching, Cosplaying, Glassblowing, Genealogy, Crocheting, Archery, Skateboarding

Introduction: My name is The Hon. Margery Christiansen, I am a bright, adorable, precious, inexpensive, gorgeous, comfortable, happy person who loves writing and wants to share my knowledge and understanding with you.